Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində Dövlət Sosial Müdafiə Fondunun (DSMF) gəlirləri bu ilin yanvar-aprel aylarında proqnozla müqayisədə 15 faiz və ya 407 mln. manat çox olmaqla 3 mlrd. 76 mln. manat təşkil edib.
Fondun gəlirləri tərkibində məcburi dövlət sosial sığorta daxilolmaları proqnoza nisbətən 6 faiz və ya 124 mln. manat artaraq 2 mlrd. 216 mln. manat olub.
Bu ilin 4 ayında DSMF-nin xərcləri isə 2 mlrd. 756 mln. manat təşkil edib ki, bu da ötən ilin müvafiq dövrünə nisbətən 10 faiz və ya 255 mln. manat çoxdur.

Social indicators for the first four months
The revenues of the State Social Protection Fund (DSMF) under the Ministry of Labour and Social Protection of Population amounted to AZN 3.076 billion in January–April of this year, exceeding the forecast by 15 percent or AZN 407 million.
Within the Fund’s revenues, compulsory state social insurance contributions increased by 6 percent or AZN 124 million compared to the forecast, reaching AZN 2.216 billion.
During the first four months of the year, DSMF expenditures totalled AZN 2.756 billion, which is 10 percent or AZN 255 million higher than in the corresponding period of the previous year.