Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində Sosial Xidmətlər Agentliyinin 1, 2 və 3 saylı Uşaq evi sosial xidmət müəssisələrinin sakinləri üçün “Tanıma və güvən” layihəsi çərçivəsində rəqs məşğələləri təşkil olunub.
Valideyn himayəsindən məhrum olmuş 4-7 yaş arası 20 uşağı əhatə edən layihənin məqsədi uşaqların özünüifadə bacarıqlarının, sosial ünsiyyətinin, özgüvən hissinin və emosional inkişafının dəstəklənməsidir.
Proqram çərçivəsində uşaqlarla idman, milli, bal və müasir rəqs elementlərini özündə birləşdirən məşğələlər keçirilib.
Layihənin müəllifi və rəhbəri idman ustası, peşəkar rəqqas və pedaqoq Ruslan Tolmaçov məşğələlər zamanı uşaqlarda ritm duyumu, koordinasiya, komanda işi, səhnə davranışı və yaradıcı düşüncə bacarıqlarının inkişaf etdirilməsi istiqamətində müxtəlif interaktiv fəaliyyətlər həyata keçirib.

Dance sessions were organised for residents of Children’s Home Social Service Institutions No. 1, 2 and 3 under the Social Services Agency of the Ministry of Labour and Social Protection of Population within the framework of the “Recognition and Trust” project.
The project, covering 20 children aged 4–7 deprived of parental care, aims to support the children’s self-expression skills, social communication, self-confidence and emotional development.
Within the programme, the children participated in sessions combining elements of sports, national, ballroom and modern dance.
During the sessions, the project’s author and coordinator, master athlete, professional dancer and educator Ruslan Tolmachov carried out various interactive activities aimed at developing the children’s sense of rhythm, coordination, teamwork, stage behaviour and creative thinking skills.