Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin fəaliyyət istiqamətlərindən biri də sosial cəhətdən həssas kateqoriyalara aid şəxslərin sosial xidmətlərlə təmin edilməsidir.
Nazirliyin tabeliyindəki Sosial Xidmətlər Agentliyinin müəssisələrində, habelə qurumun sosial sifarişləri üzrə icra olunan layihələr çərçivəsində həmin şəxslərə reabilitasiya yönümlü sosial xidmətlər göstərilir. Həmçinin tənha ahıl və əlilliyi olan şəxslərə evlərində sosial-məişət xidməti göstərilir, repatriantları, məişət zorakılığından zərər çəkmiş, penitensiar müəssisələrdən azad olmuş şəxsləri əhatə edən sosial reabilitasiya işləri aparılır.
Son illər sosial xidmətlərin əhatəsinin genişlənməsi, həssas qrupların sosial xidmətlərə əlçatanlığının artırılması, bu sahədə innovativ həllərin tətbiqi istiqamətində də mühüm addımlar atılıb.
“Sosial saat”ın budəfəki buraxılışında həssas əhali qruplarına göstərilən sosial xidmətlərdən bəhs olunacaq.
30 aprel saat 11:30-da DOST TV-də canlı yayımlanacaq verilişdə Nazirliyin tabeliyindəki Sosial Xidmətlər Agentliyinin İdarə Heyəti sədrinin müşaviri Tünzalə Verdiyeva ilə bu mövzu ətrafında danışılacaq, həmçinin izləyiciləri maraqlandıran suallar cavablandırılacaq.

One of the activity areas of the Ministry of Labour and Social Protection of the Population is the provision of social services to socially vulnerable categories of citizens.
Within the institutions of the Social Services Agency under the Ministry, as well as through projects implemented via social orders, rehabilitation-oriented social services are provided to these individuals. In addition, home-based social and domestic services are delivered to lonely elderly persons and persons with disabilities. Social rehabilitation activities are also carried out for repatriates, victims of domestic violence, and persons released from penitentiary institutions.
In recent years, significant steps have been taken to expand the scope of social services, improve access for vulnerable groups, and introduce innovative solutions in this field.
The upcoming episode of the “Social Hour” programme will focus on social services provided to vulnerable population groups.
The live broadcast will take place on 30 April at 11:30 on DOST TV. The guest of the programme will be Advisor to the Chairperson of the Board of the Social Services Agency, Tünzalə Verdiyeva, who will discuss the topic and answer viewers’ questions.