Mühüm sosial-iqtisadi əhəmiyyətə malik olan özünüməşğulluq proqramının icrası cari ildə də uğurla davam edir.
Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində Dövlət Məşğulluq Agentliyi tərəfindən bu il 950-dək şəxsə özünüməşğulluq proqramı çərçivəsində aktivlər təqdim olunub.
Mal və materiallar formasında verilmiş aktivlər hesabına onlar kənd təsərrüfatı, istehsal və xidmət sahələri üzrə kiçik təsərrüfatlarını qurublar.
Proqrama cəlb olunanlar üçün ilk mərhələdə təlimlər təşkil olunaraq, onlara kiçik biznesin təşkili və idarə edilməsi üzrə bilik və bacarıqlar öyrədilir. Təlimləri bitirənlər biznes planlarına uyğun aktivlərlə təmin edilirlər.

Implementation of the self-employment programme, which has significant social and economic importance, continues successfully this year as well.
This year, the State Employment Agency under the Ministry of Labour and Social Protection of Population has provided assets to nearly 950 individuals within the framework of the self-employment programme.
Using the assets provided in the form of goods and materials, they have established small farms and businesses in the fields of agriculture, production, and services.
At the initial stage, participants of the programme are provided with training sessions where they gain knowledge and skills on organizing and managing small businesses. Those who complete the training are then supplied with assets in line with their business plans.