Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində Dövlət Sosial Müdafiə Fondunun (DSMF) gəlirləri bu ilin 5 ayında proqnozla müqayisədə 11 faiz və ya 327 mln. manat çox olmaqla 3 mlrd. 394 mln. manat təşkil edib.
Fondun gəlirləri tərkibində məcburi dövlət sosial sığorta daxilolmaları həmin dövrdə proqnoza nisbətən 8 faiz və ya 187 mln. manat artaraq 2 mlrd. 580 mln. manat olub.
Yanvar-may aylarında DSMF-nin xərcləri 3 mlrd. 123 mln. manat təşkil edib ki, bu da ötən ilin müvafiq dövrünə nisbətən 9 faiz və ya 270 mln. manat çoxdur.

The income of the State Social Protection Fund under the Ministry of Labour and Social Protection of Population in the 5 months of this year amounted to 3 billion 394 million manats, which is 11 percent or 327 million manats more than the forecast.
Compulsory state social insurance receipts as part of the Fund's income increased by 8 percent or 187 million manats compared to the forecast during the same period and amounted to 2 billion 580 million manats.
In January-May, expenditures of the State Social Protection Fund amounted to 3 billion 123 million manats, which is 9 percent or 270 million manats more than the corresponding period of last year.