Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində Dövlət Sosial Müdafiə Fondunun (DSMF) gəlirləri bu ilin yanvar-iyul aylarında proqnozla müqayisədə 5 faiz və ya 239 milyon manat çox olmaqla 5 milyard 56 milyon manat təşkil edib.
Fondun gəlirləri tərkibində məcburi dövlət sosial sığorta daxilolmaları proqnoza nisbətən 6 faiz və ya 240 milyon manat artaraq 4 milyard 48 milyon manat olub.
Bu ilin 7 ayında DSMF-nin xərcləri isə 4 milyard 811 milyon manat təşkil edib ki, bu da ötən ilin müvafiq dövrünə nisbətən 10 faiz və ya 431 milyon manat çoxdur.

Social indicators for the first 7 months
The revenues of the State Social Protection Fund (SSPF) under the Ministry of Labour and Social Protection of the Population amounted to 5.056 billion manats in January–July of this year, which is 5% or 239 million manats higher than the forecast.
Mandatory state social insurance contributions within the Fund’s revenues increased by 6% or 240 million manats compared with the forecast, reaching 4.048 billion manats.
In the first 7 months of this year, the SSPF’s expenditures amounted to 4.811 billion manats, which is 10% or 431 million manats more than in the same period of the previous year.