Prezident İlham Əliyevin Sərəncamına əsasən Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəyliyi Günü və Yeni il bayramı münasibətilə 2025-ci il 30 dekabr tarixinə ünvanlı sosial yardım alan ailələrin hər birinə 200 manat birdəfəlik maddi yardımın ödənişi təmin edilib.
Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində Dövlət Sosial Müdafiə Fondu (DSMF) tərəfindən birdəfəlik maddi yardımlar qeyd edilən ailələrin hesablarına köçürülüb.
Birdəfəlik maddi yardımlar ümumilikdə 76103 ailəni (337932 nəfər ailə üzvü) əhatə edib.
Bundan əvvəl isə DSMF:
- dekabrın 10-da Bakı, Sumqayıt şəhərləri, Abşeron rayonu, Naxçıvan Muxtar Respublikası üzrə dekabr ayının pensiyalarını,
- dekabrın 19-da digər bölgələrdə yaşayan pensiyaçıların və güzəştli şərtlərlə pensiya təyin edilmiş şəxslərin dekabr ayı üzrə pensiyalarını,

In accordance with the Order of President Ilham Aliyev, on the occasion of the Day of Solidarity of World Azerbaijanis and the New Year holiday, a one-time financial assistance payment of 200 manats was provided to each family receiving targeted social assistance as of December 30, 2025.
The one-time financial assistance was transferred to the accounts of the respective families by the State Social Protection Fund under the Ministry of Labour and Social Protection of Population.
In total, the one-time financial assistance covered 76103 families, comprising 337932 family members.
Previously, the State Social Protection Fund paid:
– December pensions on December 10 for Baku, Sumgayit, Absheron, and the Nakhchivan Autonomous Republic,
– December pensions on December 19 for pensioners residing in other regions and persons granted pensions under preferential conditions,