Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində Sosial Xidmətlər Agentliyinin təşkilatçılığı ilə ölkəmizə gətirilən 30 ukraynalı uşaq Agentliyin Qəbələ Uşaq Reabilitasiya Mərkəzində sosial-psixoloji reabilitasiya xidmətləri ilə təmin edilirlər.
Onların hər biri üçün fərdi reabilitasiya proqramı hazırlanıb və fərdi konsultasiyalar, qrup terapiyaları, yoqa və rəqs terapiyası məşğələlərinə cəlb olunurlar.
Uşaqlar müalicəvi masaj, müalicəvi hovuz və vanna, art-terapiya və s. xidmətlərdən də yararlanırlar. Həmçinin, onlar üçün Şəki Yaylasına və Şamaxıda yerləşən Şamaxıda Alpaka fermasına ekskursiyalar təşkil olunub.
10 günlük reabilitasiya proqramı uşaqların emosional vəziyyətinin stabilləşdirilməsi və cəmiyyətə inteqrasiyasına dəstək məqsədi daşıyır.

The Social Services Agency under the Ministry of Labor and Social Protection of Population has brought 30 Ukrainian children to our country, where they receive socio-psychological rehabilitation services at the Agency's Gabala Children's Rehabilitation Center.
A personalized rehabilitation plan has been created for each person, and they participate in one-on-one meetings, group therapy sessions, yoga, and dance therapy classes.
The children additionally gain from services like therapeutic massage, therapeutic pool and bath, art therapy, and others. Excursions to the Alpaca farm in Shamakhi and the Sheki Plateau have also been arranged for them.
The 10-day rehabilitation program aims to stabilize the emotional state of the children and support their integration into society.