Prezident İlham Əliyevin 23 iyun 2026-cı il tarixli Sərəncamı ilə dövlət qulluğunda səmərəli fəaliyyətinə görə təltif edilmiş Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi əməkdaşlarına vəsiqə və medalların təqdim edilməsi tədbiri keçirilib.
Əmək və əhalinin sosial müdafiəsi naziri Anar Əliyev Nazirlik sistemində çalışan və dövlət qulluğunda səmərəli fəaliyyəti ilə seçilən daha bir qrup əməkdaşın “Dövlət qulluğunda fərqlənməyə görə” medalı ilə təltif edildiyini bildirib.
O, dövlətimizin başçısına göstərdiyi diqqət və qayğıya, Nazirliyin əməkdaşlarının əməyini yüksək dəyərləndirdiyinə görə minnətdarlığını ifadə edib.
Nazir son illər əmək, məşğulluq, sosial müdafiə sahələrində aparılan sosial islahatların nailiyyətlərini, innovativ, rəqəmsal həllərin geniş tətbiqi işlərini, bu islahatların vətəndaş rifahının təminatına xidmət etdiyini qeyd edib. Bildirib ki, Nazirliyin fəaliyyət sahələri üzrə göstərilən xidmətlərdə vətəndaş məmnunluğunun, şəffaflığın təmin edilməsi, sosial ədalət prinsiplərinə sadiqlik hər birimizin gündəlik fəaliyyət formulu olmalıdır.
Anar Əliyev təltif edilən əməkdaşları bu münasibətlə təbrik edərək, onlara gələcək fəaliyyətlərində uğurlar arzulayıb.
Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi sistemində çalışan dövlət qulluqçuları barədə məlumat verilib, 2018-ci ildən Nazirliyin 158 əməkdaşının ölkə Prezidentinin Sərəncamları ilə dövlət təltiflərinə layiq görüldüyü vurğulanıb.
Təltif olunmuş əməkdaşlara vəsiqələr və medallar təqdim edilib. Onlar fəaliyyətlərinə verilən yüksək qiymətə görə Prezident cənab İlham Əliyevə minnətdarlıqlarını bildiriblər.

A ceremony was held to present certificates and medals to employees of the Ministry of Labour and Social Protection of Population who were awarded by the Presidential Order of 23 June 2026 for distinguished service in the civil service.
Minister of Labour and Social Protection of Population Anar Aliyev noted that another group of Ministry employees had been awarded the "For Distinction in Civil Service" Medal in recognition of their dedicated public service.
He expressed gratitude to President Ilham Aliyev for his continued support and for recognising the work of the Ministry's employees.
The Minister highlighted the achievements of recent social reforms, the expansion of innovative digital solutions and their contribution to improving citizens' welfare. He emphasised that ensuring citizen satisfaction, transparency and adherence to the principles of social justice should remain the guiding principles of every employee's work.
Congratulating the award recipients, Anar Aliyev wished them continued success in their professional activities.
It was noted that 158 employees of the Ministry have received state awards under Presidential Orders since 2018.
The awarded employees were presented with their certificates and medals and expressed their gratitude to President Ilham Aliyev for the high recognition of their work.