Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi tərəfindən əmək və məşğulluq, sosial müdafiə sahələrində, əmək qanunvericiliyinin təkmilləşdirilməsi, bu qanunvericiliyin tətbiqi, əmək bazarına nəzarət proseslərində işəgötürənlər və həmkarlar təşkilatları ilə tərəfdaşlığa xüsusi önəm verilir.
Xüsusilə aktiv məşğulluq proqramlarının icrasında, habelə işğaldan azad olunan ərazilərimizə köçürülən sakinlərin məşğulluğunun təminatında işəgötürənlərlə fəal əməkdaşlıq həyata keçirilir.
“Sosial saat”ın budəfəki buraxılışında da sosial tərəfdaşlarla əməkdaşlıqdan bəhs olunacaq.
27 aprel saat 11:30-da DOST TV-də canlı yayımlanacaq verilişdə Nazirliyin tabeliyindəki Dövlət Məşğulluq Agentliyinin Sosial tərəfdaşlarla iş departamentinin müdiri Saleh Həsənovla bu mövzu ətrafında danışılacaq, həmçinin izləyiciləri maraqlandıran suallar cavablandırılacaq.

The Ministry of Labour and Social Protection of the Population attaches special importance to partnership with employers and trade unions in the fields of labour and employment, social protection, improvement of labour legislation, its implementation, and labour market supervision processes.
In particular, active cooperation is carried out with employers in the implementation of active labour market programmes, as well as in ensuring the employment of residents resettled to the territories liberated from occupation.
The upcoming episode of “Social Hour” will also focus on cooperation with social partners.
The programme will be broadcast live on DOST TV on April 27 at 12:00. Saleh Hasanov, Head of the Department for Work with Social Partners at the State Employment Agency under the Ministry, will speak on this topic and answer viewers’ questions.