Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyindəki Dövlət Məşğulluq Agentliyi tərəfindən özünüməşğulluq proqramı iştirakçılarının aktivlərlə təminatı davam etdirilir.
Ötən ay paytaxt və regionlarda 945 nəfər işsiz və işaxtaran şəxs bu proqram çərçivəsində mal və materiallar formasında aktivlərlə təmin olunub.
Verilmiş aktivlər hesabına proqram iştirakçıları üçün kənd təsərrüfatı, istehsal, xidmət sahələri üzrə kiçik təsərrüfatlar yaradılıb.
Proqrama cəlb olunanlar üçün ilk mərhələdə təlimlər təşkil edilir, onlara kiçik biznesin təşkili və idarə olunması üzrə bilik və bacarıqlar öyrədilir.

The State Employment Agency under the Ministry of Labour and Social Protection of Population continues to provide self-employment program participants with assets.
Last month, 945 unemployed and job seekers in the capital and regions were provided with assets in the form of goods and materials within the framework of this program.
Small businesses in the agricultural, manufacturing, and service sectors were established for program participants at the expense of the provided assets.
Trainings are organized for those involved in the program at the first stage, and they are taught knowledge and skills in organizing and managing small businesses.