Prezident, Müzəffər Ali Baş Komandan İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə Azərbaycan Ordusunun möhtəşəm Zəfər əldə etdiyi Vətən müharibəsindən sonrakı dövrdə dövlət başçısının tapşırıqları əsasında şəhid ailələri üzvləri və müharibə iştirakçıları ilə bağlı genişmiqyaslı sosial dəstək paketi icra olunur.
Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi tərəfindən həmin sosial dəstək paketi üzrə postmüharibə dövründə:
• şəhid ailələri üzvləri və müharibə veteranları olan 106 min şəxsə sosial ödəniş təyinatı üzrə 120 min xidmət göstərilib, 25,4 min şəxsə birdəfəlik ödəmə təyin olunub;
• şəhid ailələri, müharibə ilə əlaqədar əlilliyi olan şəxslərin mənzillə təminatı proqramı 5 dəfə genişlənib, onlara 7200 mənzil və fərdi ev, müharibə ilə əlaqədar əlilliyi olan şəxslərə 567 avtomobil təqdim edilib;
• şəhid ailələri üzvləri və müharibə iştirakçıları olan 11 min şəxsə 96 min sosial-psixoloji dəstək və reabilitasiya xidməti göstərilib;
• müharibə ilə əlaqədar əlilliyi olan 2397 şəxs 88 min reabilitasiya vasitəsi, o cümlədən 500-dən çox şəxs 619 ədəd yüksək texnologiyalı müasir protezlə təmin olunub;
• şəhid ailələri üzvləri və müharibə iştirakçıları olan 29 min şəxsin məşğulluğu təmin edilib, o cümlədən 13,5 min şəxs özünüməşğulluq proqramına cəlb olunub.
Qeyd olunan sosial dəstək paketi ümumilikdə 132 min şəxsi əhatə edərək, onlara dəstək yönümlü 403 min xidmət göstərilib.

Following the Patriotic War, which ended with a historic Victory under the leadership of President and Supreme Commander-in-Chief Ilham Aliyev, a large-scale social support package for members of martyr families and war participants has been implemented based on the President’s instructions.
Within this social support package, during the post-war period, the Ministry of Labour and Social Protection of the Population provided the following support:
120 thousand services related to social payment assignments were delivered to 106 thousand persons from martyr families and war veterans, and 25.4 thousand persons received one-time payments.
The housing provision programme for martyr families and persons with war-related disabilities was expanded five times, resulting in the provision of 7,200 apartments and private houses, as well as 567 vehicles to persons with war-related disabilities.
96 thousand social-psychological support and rehabilitation services were provided to 11 thousand persons from martyr families and war participants.
2,397 persons with war-related disabilities were provided with 88 thousand rehabilitation devices, including 619 high-tech modern prostheses for more than 500 persons.
Employment was ensured for 29 thousand persons from martyr families and war participants, including 13.5 thousand persons involved in the self-employment programme.