Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin 24 əməkdaşı 6-cı “Yüksəliş” müsabiqəsinin onlayn və əyani mərhələlərindən (ümumi biliklər, analitik təhlil, idarəetmə bacarıqları imtahanlarından) uğurla keçərək, yarımfinal mərhələsində iştirak hüququ qazanıb. Bu da indiyədək olan dövrdə Nazirlik üzrə ən yüksək göstəricidir.
Onlardan 9 əməkdaş (Nazirliyin tabeliyindəki DOST Agentliyindən Nigar Aşurlu, Dövlət Sosial Müdafiə Fondundan Məhəmməd Hacıyev, Orxan Nəcəfov, Elburus Edilov, DMA-dan Mirsahib Eminov, Mədinə Abdullayeva, Cavid Abdullayev, Əmək Bazarı və Sosial Müdafiə Məsələləri üzrə Milli Observatoriyadan Kamran İsmayılov və DOST Rəqəmsal İnnovasiyalar Mərkəzindən Nurməhəmməd Nəbiyev) isə müsabiqənin final mərhələsinə vəsiqə əldə edib.
17–19 iyul tarixlərində keçiriləcək final mərhələsinin iştirakçılarına uğurlar arzulayırıq!
Xatırladaq ki, “Yüksəliş” müsabiqəsi Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2019-cu il 26 iyul tarixli Sərəncamı ilə təsis edilib. Müsabiqənin qalibləri birillik fərdi inkişaf proqramında iştirak etmək, mentor dəstəyi almaq və özünüinkişaf məqsədilə 20 min manat məbləğində mükafat qazanmaq imkanı əldə edirlər. Sayca altıncı “Yüksəliş” müsabiqəsinin keçirilməsi ilə bağlı dövlətimizin başçısı tərəfindən 2025-ci il 10 dekabr tarixində müvafiq Sərəncam imzalanıb.

24 employees of the Ministry of Labor and Social Protection of the Population successfully passed the online and in-person stages of the 6th “Yukselish” competition (general knowledge, analytical analysis, management skills exams) and earned the right to participate in the semi-final stage. This is the highest indicator for the Ministry so far.
9 of them (Nigar Ashurlu from the DOST Agency subordinate to the Ministry, Mahammad Hajiyev, Orkhan Najafov, Elburus Edilov from the State Social Protection Fund, Mirsahib Eminov, Medina Abdullayeva, Javid Abdullayev from the DMA, Kamran Ismayilov from the National Observatory for Labor Market and Social Protection Issues, and Nurmagomed Nabiyev from the DOST Digital Innovation Center) qualified for the final stage of the competition.
We wish success to the participants of the final stage, which will be held on July 17–19!
It should be noted that the “Yukselish” competition was established by the Decree of the President of the Republic of Azerbaijan dated July 26, 2019. The winners of the competition have the opportunity to participate in a one-year personal development program, receive mentor support, and win a prize of 20,000 manats for self-development. The relevant Decree was signed by the head of state on December 10, 2025 regarding the holding of the sixth “Yukselish” competition.