Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyində Türkiyə Respublikasının Əmək və Sosial Müdafiə Nazirliyinin Rəhbərlik və Təftiş Başqanlığının sədri Bekir Aktürkün başçılıq etdiyi nümayəndə heyəti ilə görüş olub.
Əmək və əhalinin sosial müdafiəsi nazirinin müavini Rəşad Mustafayev ölkələrimiz arasındakı qardaşlıq münasibətlərinin və fəal siyasi dialoqun ikitərəfli əməkdaşlığımızın bütün sahələrdə möhkəmləndirilməsinin əsasını təşkil etdiyini vurğulayıb.
Türkiyə Respublikası ilə digər sahələrdə olduğu kimi əmək, məşğulluq və sosial müdafiə sahələrində də əlaqələrin daha da gücləndirilməsinin əhəmiyyəti qeyd edilib.
Azərbaycanda əmək münasibətləri sahəsində aparılan islahatlar barədə məlumat verilib.
B.Aktürk nazirliklər arasında ikitərəfli əlaqələrin genişləndirilməsi üçün ardıcıl işlər aparıldığını və uğurlu əməkdaşlıq təcrübəsinin formalaşdığını bildirib.
Qeyd edək ki, nümayəndə heyəti əmək müfəttişliyi faəliyyətlərinin elektronlaşdırılması və onlara nəzarət sisteminin formalaşdırılması üzrə təcrübə mübadiləsinin aparılması üçün ölkəmizdə səfərdədir.

At the Ministry of Labour and Social Protection of Population, a meeting was held with the delegation led by Bekir Aktürk, Chairman of the Guidance and Supervision Board of the Ministry of Labour and Social Security of the Republic of Türkiye.
Deputy Minister of Labour and Social Protection of Population Rashad Mustafayev underlined that the brotherly relations and active political dialogue between our countries form the basis for strengthening bilateral cooperation in all areas.
The importance of further strengthening relations between the Republic of Türkiye and Azerbaijan in the fields of labour, employment, and social protection, as in other areas, was emphasised.
Information was given on the reforms carried out in Azerbaijan in the field of labour relations.
B. Aktürk stated that consistent efforts are being made to expand bilateral relations between the ministries and that successful cooperation practices have been established.
It should be noted that the delegation is visiting our country to exchange experience in the digitalisation of labour inspection activities and the establishment of a monitoring system for them.