Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyində BP şirkətinin Azərbaycan, Gürcüstan və Türkiyə üzrə regional prezidenti Cio Kristofoli ilə görüş olub.
Əmək və əhalinin sosial müdafiəsi naziri Anar Əliyev ötən dövrdə Nazirliklə BP arasında uğurlu əməkdaşlıq təcrübəsinin formalaşdığını, müxtəlif istiqamətlər üzrə birgə layihələrin icra edildiyini bildirib.
Belə layihələrdən biri kimi “Əlilliyi olan şəxslərin məşğulluq qabiliyyətinin artırılması” layihəsinin önəmi qeyd edilib. Bu kateqoriyaya aid şəxslərin əmək bazarına inteqrasiyasına, inklüziv məşğulluğun təşviqinə mühüm dəstək olan bu layihənin icrası çərçivəsində görülmüş işlər diqqətə çatdırılıb.
Ölkədə əhali sakinliyinin inkişafı və demoqrafiya sahəsində tədqiqatların aparılması, bu sahədə Nazirliyin kadr potensialının gücləndirilməsi istiqamətində də BP ilə Nazirliyin əməkdaşlığından bəhs olunub.
Cio Kristofoli BP şirkətinin fəaliyyətində sosial cəhətdən həssas qruplarla, o cümlədən əlilliyi olan şəxslərlə bağlı dəstək istiqamətinin də mühüm yer tutduğunu, tərəfdaşlarla birgə icra etdiyi sosial layihələrini qeyd edib.
Görüşdə əldə olunmuş müsbət əməkdaşlıq təcrübəsinin davam etdirilməsinin, yeni birgə layihələrin həyata keçirilməsinin məqsədəuyğun olduğu vurğulanıb, bu mövzuda fikir mübadiləsi aparılıb.

A meeting was held at the Ministry of Labour and Social Protection of the Population with Gioc Kristofoli, Regional President of BP for Azerbaijan, Georgia, and Türkiye.
Minister of Labour and Social Protection of the Population Anar Aliyev noted that a successful cooperation experience has been established between the Ministry and BP in previous periods, and that joint projects have been implemented in various areas.
One such initiative highlighted was the project on “Enhancing the Employability of Persons with Disabilities.” It was emphasized that this project provides significant support for the integration of persons from this category into the labour market and the promotion of inclusive employment, and the results achieved within its implementation were presented.
Cooperation between the Ministry and BP was also discussed in relation to research in population development and demography, as well as strengthening the Ministry’s human resource capacity in this field.
Gioc Kristofoli noted that BP places significant importance on supporting socially vulnerable groups, including persons with disabilities, and highlighted the company’s social projects implemented in partnership with various stakeholders.
During the meeting, the continuation of the positive cooperation experience and the implementation of new joint projects were considered appropriate, and views were exchanged on these matters.