Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində Əmək Bazarı və Sosial Müdafiə Məsələləri üzrə Milli Observatoriyanın Təlim və İnkişaf Mərkəzində vətəndaş cəmiyyəti institutlarının nümayəndələri üçün “Korrupsiyaya qarşı mübarizə” mövzusunda təlim təşkil edilib.
Korrupsiyaya qarşı mübarizə sahəsində fəaliyyət göstərən vətəndaş cəmiyyəti institutları ilə əməkdaşlığın daha da gücləndirilməsinə yönələn təlimdə qeyd edilən sahə üzrə fəaliyyət göstərən 20 QHT-dən 20-dən çox nümayəndə iştirak edib.
Təlim proqramı çərçivəsində iştirakçılara korrupsiyaya qarşı mübarizə üzrə milli və beynəlxalq hüquqi çərçivə, bu sahədə tətbiq olunan mexanizmlər, ictimai iştirakçılığın rolu və QHT-lərin bu prosesdəki funksiyaları barədə geniş məlumat verilib.
Eyni zamanda, təlim iştirakçıları praktiki nümunələr əsasında korrupsiyaya qarşı mübarizədə effektiv yanaşmalarla tanış olublar.
Təlim vətəndaş cəmiyyəti institutları arasında korrupsiyaya qarşı mübarizə sahəsində mövcud qanunvericilik barədə məlumatlılığın artırılması və bu sahədə ictimai nəzarətin gücləndirilməsinə töhfə vermək məqsədi daşıyıb.

At the Training and Development Centre of the National Observatory on Labour Market and Social Protection Issues under the Ministry of Labour and Social Protection of the Population, a training session on “Combating Corruption” was organized for representatives of civil society institutions.
The training, aimed at further strengthening cooperation with civil society institutions active in the field of combating corruption, brought together more than 20 representatives from 20 NGOs working in this area.
Within the framework of the training programme, participants were provided with comprehensive information on the national and international legal framework for combating corruption, mechanisms applied in this field, the role of public participation, and the functions of NGOs in the process.
Participants also became familiar with effective approaches to combating corruption through practical examples.
The training aimed to increase awareness among civil society institutions about existing legislation in the field of combating corruption and to contribute to strengthening public oversight in this area.