Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi tərəfindən Dünya Bankının maliyyə dəstəyi ilə həyata keçirilən “Məşğulluğa Dəstək Layihəsi” çərçivəsində ötən dövrdə 25 minə yaxın şəxs avadanlıqlarla təmin edilib.
Verilmiş avadanlıqlar hesabına onlar istehsal və xidmət sahələri üzrə kiçik təsərrüfatlarını qurublar.
2020-2025-ci illəri əhatə edən bu Layihə özünüməşğulluq proqramının genişlənməsinə, həssas əhali qruplarının (əlilliyi olan şəxslər, şəhid ailəsi üzvləri, ünvanlı dövlət sosial yardımı alanlar və b.) kiçik biznesə çıxışına dəstək məqsədi daşıyır.
22 min işsiz şəxsi əhatə etməsi hədəflənən Layihənin uğurlu icrasının nəticəsi olaraq 2025-ci ilin sonunadək 26 mindən artıq benefisiarın bu layihəyə cəlb edilməsi hədəflənib.

As part of the “Employment Support Project” implemented by the Ministry of Labour and Social Protection of Population with the financial support of the World Bank, about 25 thousand people were provided with equipment in the past period.
With the help of the provided equipment, they established small businesses in the production and service sectors.
This Project, covering the years 2020-2025, aims to expand the self-employment program and support access to small businesses for vulnerable population groups (people with disabilities, family members of martyrs, recipients of targeted state social assistance, etc.).
As a result of the successful implementation of the Project, which aims to cover 22 thousand unemployed people, it is targeted to involve more than 26 thousand beneficiaries in this project by the end of 2025.