Böyük Qayıdış proqramına uyğun olaraq Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyindəki Dövlət Məşğulluq Agentliyi işğaldan azad olunmuş ərazilərimizə köçürülən sakinlər üçün aktiv məşğulluq proqramlarını davam etdirir.
Agentliyi tərəfindən Laçın rayonunda Azərbaycan Respublikası Prezidentinin xüsusi nümayəndəliyinin və “Laçın” İstirahət Kompleksinin dəstəyi ilə növbəti əmək yarmarkası təşkil olunub.
Yarmarkada 20 işəgötürən tərəfindən mühəndis-mexanik, baş mühasib, sürücü, aşpaz, qazanхаnа оperаtоru, nasos qurğularının maşinisti, yanğınsöndürən xilasedici və s. iş yerləri üzrə 121 vakansiya təqdim edilib.
Aktiv məşğulluq tədbirində təqdim olunan vakansiyalara uyğun namizədlərin qeydiyyatı aparılıb.
Həmçinin, işsiz və işaxtaran şəxslərə Agentliyin aktiv məşğulluq proqramları və bu proqramlara müraciət qaydaları barədə də məlumat verilib.

In line with the Great Return Program, the State Employment Agency under the Ministry of Labour and Social Protection of Population continues to implement active employment programs for residents relocated to territories liberated from occupation.
The Agency organized the next job fair in the Lachin with the support of the Special Representative of the President of the Republic of Azerbaijan and the “Lachin” Recreation Center.
At the fair, 121 vacancies were presented by 20 employers for positions including engineer-mechanic, chief accountant, driver, cook, boiler operator, pump station operator, firefighter-rescuer, and others.
Registration of candidates suitable for the vacancies presented at the active employment event was carried out.
Additionally, unemployed and job-seeking individuals were provided with information about the Agency’s active employment programs and the procedures for applying to these programs.
The Karabakh Vocational Training Center, operating under the Agency, was also represented at the fair with its own stand.