Prezident İlham Əliyevin Sərəncamına əsasən “Azərbaycan Respublikasının 2027–2030-cu illərdə sosial-iqtisadi inkişaf Strategiyası”nın hazırlanması məqsədilə Nazirlər Kabinetinin Sərəncamı ilə yaradılmış İnklüziv sosial inkişaf və sosial təminat üzrə Alt İşçi qrupun növbəti iclası olub.
İşçi qrupun rəhbəri, əmək və əhalinin sosial müdafiəsi naziri Anar Əliyev dövlət başçısının Sərəncamı ilə təsdiq edilmiş “Azərbaycan 2030: sosial-iqtisadi inkişafa dair Milli Prioritetlər” əsas götürülməklə ölkəmizdə dinamik sosial-iqtisadi inkişafın uğurla davam etdiyini bildirib.
Bu il icra olunan 5-ci sosial islahat paketi nəticəsində əməkhaqqı, pensiya, müavinət və digər sosial ödənişlərdə ciddi artımlara nail olunduğu diqqətə çatdırılıb.
2027–2030-cu illər üzrə sosial-iqtisadi inkişaf Strategiyasının da ölkəmizdə bütün sahələrdə olduğu kimi, əmək, məşğulluq, sosial müdafiə, reabilitasiya, sosial xidmətlər, inklüziv cəmiyyətin inkişafı sahələrində əldə olunan nailiyyətlərin davam etdirilməsi məqsədinə xidmət edəcəyi nəzərə çatdırılıb.
İclasda qeyd edilən Strategiya layihəsinin hazırlanması üzrə müasir çağırışlar və təqdim edilən təkliflər dinlənilib. Alt İşçi qrupu tərəfindən aparılan işlər və qarşıda duran vəzifələr müzakirə olunub.

In accordance with the Decree of President Ilham Aliyev, and based on the Order of the Cabinet of Ministers on the preparation of the "Socio-Economic Development Strategy of the Republic of Azerbaijan for 2027–2030," the next meeting of the Sub-Working Group on Inclusive Social Development and Social Protection was held.
Head of the Working Group, Minister of Labour and Social Protection of Population Anar Aliyev, noted that taking as a basis the “Azerbaijan 2030: National Priorities for Socio-Economic Development” approved by the President, the dynamic socio-economic development of the country is successfully continuing.
It was underlined that as a result of the 5th social reform package implemented this year, significant increases in salaries, pensions, allowances, and other social payments have been achieved.
It was emphasised that the Socio-Economic Development Strategy for 2027–2030, similar to other areas, will also serve the purpose of continuing the achievements made in labour, employment, social protection, rehabilitation, social services, and the development of an inclusive society in our country.
At the meeting, the modern challenges regarding the preparation of the mentioned Strategy draft and the proposals presented were heard. The works carried out by the Sub-Working Group and the upcoming tasks were discussed.