Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin Dünya Bankının maliyyə dəstəyi ilə icra etdiyi “Məşğulluğa Dəstək Layihəsi” çərçivəsində təşkil olunan növbəti “Həvəsləndirmə mükafatları” müsabiqəsinin qaliblərinin aktivlərlə təminatına başlanıb.
Artıq Bakı, Abşeron-Xızı, Dağlıq Şirvan, Mərkəzi Aran və Şəki-Zaqatala iqtisadi zonaları üzrə 50-dək şəxsə qurduqları kiçik bizneslərini genişləndirmələrinə dəstək məqsədilə əlavə avadanlıqlar verilib.
Təqdim olunan aktivlər poliqrafiya, kiçik dərzi sexi, kiçik dülgər sexi, PVC qapı və pəncərə istehsalı, un məmulatları istehsalı, broyler inkubatoru, ayaqqabı təmiri və digər fəaliyyət istiqamətlərini əhatə edir.
"Həvəsləndirmə mükafatları" müsabiqəsi özünüməşğulluq proqramı çərçivəsində uğurlu fəaliyyət göstərən benefisiarları bizneslərini inkişaf etdirməyə təşviq etmək, onların gəlir imkanlarını artırmaq və fəaliyyətlərinin dayanıqlığını gücləndirmək məqsədi daşıyır.
Müsabiqənin birinci mərhələsi çərçivəsində ümumilikdə 100 benefisiarın əlavə aktivlərlə təmin edilməsi nəzərdə tutulur. Aktivlərin təqdimatı mərhələli şəkildə davam etdirilir. Növbəti mərhələdə daha 190 nəfər əmlaklarla təmin ediləcək.

The recipients of the upcoming "Incentive Awards" contest, held as part of the "Employment Support Project" carried out by the Ministry of Labor and Social Protection of the Population with the financial backing of the World Bank, have begun receiving assets.
A total of 50 people in the Baku, Absheron-Khizi, Dagly Shirvan, Central Plain, and Sheki-Zagatala economic zones have been given extra equipment to aid in the growth of their small enterprises.
The provided assets cover printing, small tailoring workshops, small carpentry workshops, PVC door and window production, flour products production, broiler incubators, shoe repair and other areas of activity.
The "Incentive Awards" contest seeks to motivate beneficiaries participating in the self-employment program to grow their businesses, enhance their earning potential, and bolster the sustainability of their endeavors.
A total of 100 beneficiaries are expected to be provided with additional assets within the first stage of the competition. The presentation of assets is continuing in stages. In the next stage, another 190 people will be provided with properties.