Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində Sosial Xidmətlər Agentliyinin sifarişi ilə fəaliyyət göstərən Sabirabad günərzi qayğı mərkəzinin uşaqları Agentliyin əməkdaşlarının müşayiəti ilə şəhid ailələrini ziyarət ediblər.
Ziyarətlər zamanı şəhidlərimizin əziz xatirəsi yad edilib. Uşaqlar ölkəmizin ərazi bütövlüyü uğrunda şəhid olan qəhrəmanlarımızın ailə üzvləri, o cümlədən onların yadigarları olan övladları ilə həmsöhbət olublar.
Agentliyin əməkdaşları şəhid ailələrinin sosial vəziyyəti ilə maraqlanıb, onların bundan sonra da daim dövlət qayğısı ilə əhatə olunacaqlarını bildiriblər.
Ziyarətlər gənc nəsilə qəhrəmanlarımızı tanıtmaq və onlara vətən sevgisini aşılamaq məqsədi daşıyıb.

Children from the Sabirabad Day Care Centre, operating under the order of the Social Services Agency under the Ministry of Labour and Social Protection of the Population, visited families of martyrs accompanied by the Agency’s staff.
During the visits, the cherished memory of the martyrs was honoured. The children conversed with the family members and children of the heroes who sacrificed their lives for the territorial integrity of Azerbaijan.
The Agency’s representatives inquired about the social conditions of the martyr families and emphasized that they will continue to be surrounded by the constant care of the state.
The visits aimed to familiarize the younger generation with the heroism of the martyrs and to instil in them a strong sense of patriotism and love for the homeland.