DOST mərkəzlərində xidmət göstərilən vətəndaşların sayı 4 milyona çatıb. 4 milyonuncu vətəndaşa - Bakının Xəzər rayon sakini Firuz Novruzova 2 saylı Bakı DOST Mərkəzində müraciətinə uyğun xidmət göstərilib.
Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyindəki DOST Agentliyinin İdarə Heyəti sədrinin müavini Seymur Alıyev Firuz Novruzovla görüşüb, onu 4 milyonuncu vətəndaş olması münasibətilə təbrik edib.
Bildirilib ki, Prezident İlham Əliyevin Fərmanı ilə 2019-cu ilin may ayında DOST Agentliyi yaradılıb. Ötən dövr ərzində 7 DOST mərkəzi, Zəngilanın Ağalı kəndində “Smart DOST” xidmət məntəqəsi, Qarabağ Regional DOST Mərkəzinin Şuşa filialı, eləcə də Kəlbəcər və Füzuli DOST məntəqələri istifadəyə verilib.
Birinci vitse-prezident Mehriban xanım Əliyevanın təşəbbüsü olan DOST konsepsiyası 160 sosial xidmətin “bir pəncərə” prinsipi ilə operativ, şəffaf, müasir və innovativ əsasda təqdim olunmasına imkan yaradıb.
DOST mərkəzlərində göstərilən xidmətlər barədə məlumat verilib, vətəndaşların bu xidmətlərdən məmnunluq səviyyəsinin 98,6 faiz olduğu vurğulanıb.
Firuz Novruzov DOST mərkəzində müraciətinin operativ cavablandırılmasından, eləcə də göstərilən DOST xidmətlərindən məmnun olduğunu deyib.

The number of citizens served at DOST Centers has reached 4 million. The 4 millionth citizen — Firuz Novruzov, a resident of the Khazar district of Baku — received the service he applied for at the Baku DOST Center No. 2.
Seymur Aliyev, Deputy Chairman of the Board of the DOST Agency under the Ministry of Labour and Social Protection of Population, met with Firuz Novruzov and congratulated him on being the 4 millionth citizen.
It was noted that the DOST Agency was established in May 2019 by the Decree of President Ilham Aliyev. During this period, 7 DOST Centers, the “Smart DOST” service point in Aghali village of Zangilan, the Shusha branch of the Karabakh Regional DOST Center, as well as the Kalbajar and Fuzuli DOST service points have been launched.
The DOST concept, initiated by First Vice-President Mehriban Aliyeva, has enabled the provision of 160 social services through the “one-stop shop” principle in an efficient, transparent, modern, and innovative manner.
Information was provided about the services delivered at DOST Centers, and it was highlighted that citizen satisfaction with these services stands at 98.6 percent.
Firuz Novruzov expressed his satisfaction with the prompt response to his request and the services provided at the DOST Center.