Prezident İlham Əliyevin yeni Sərəncamına əsasən 2026-cı il Gənclər üçün Prezident mükafatı ilə təltif olunan gənclərimizin sırasında DOST İnklüziv İnkişaf və Yaradıcılıq Mərkəzinin təlimçisi, II dərəcə gözdən əlilliyi olan ifaçımız Səməd Novruzov da var.
Üzeyir Hacıbəyli adına Bakı Musiqi Akademiyasının məzunu olan Səməd Novruzov ötən il avqustun sonundan noyabrın əvvəlinədək Heydər Əliyev Fondunun layihəsi çərçivəsində İtaliyanın Florensiya şəhərindəki Avropa Akademiyasında vokal bacarıqlarını təkmilləşdirib.
Respublika və beynəlxalq müsabiqələr laureatı olan istedadlı gənc ifaçımız 2024-cü ildən Mərkəzin Kollektiv yaradıcılıq şöbəsində təlimçi vəzifəsində çalışır. O, Mərkəzin konsert proqramlarında, müxtəlif tədbir və layihələrində fəal iştirak edir.
Səməd Novruzovu və onun timsalında Gənclər üçün Prezident mükafatı ilə təltif olunan bütün gənclərimizi təbrik edir, onlara gələcək fəaliyyətlərində yeni-yeni uğurlar arzulayırıq!

According to a new Decree of President Ilham Aliyev, among the young people awarded the 2026 Presidential Award for Youth is Samad Novruzov, a trainer at the DOST Inclusive Development and Creativity Centre and a performer with a second-degree visual impairment.
A graduate of the Uzeyir Hajibeyli Baku Music Academy, Samad Novruzov improved his vocal skills from late August to early November last year at the European Academy in Florence, Italy, within the framework of a project implemented by the Heydar Aliyev Foundation.
The talented young performer, a laureate of national and international competitions, has been working as a trainer in the Centre’s Collective Creativity Department since 2024. He actively participates in the Centre’s concert programmes, as well as in various events and projects.
We congratulate Samad Novruzov and, through him, all young people awarded the Presidential Award for Youth, and wish them continued success in their future activities.