Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində Dövlət Məşğulluq Agentliyinin icra etdiyi “İşəgötürənlə birgə işçilərin əməkhaqqının maliyyələşdirilməsi” proqramı çərçivəsində 2025-ci ilin 10 ayı ərzində 1504 şəxs işlə təmin olunub.
Proqram üzrə cari ilin ötən dövründə daha 400-ə yaxın işəgötürənlə əməkdaşlığa başlanıb və onlarla müqavilələr imzalanıb. Həmin müqavilələr üzrə əsasən sosial cəhətdən həssas qruplardan olan şəxslərin məşğulluğu təmin edilib.
İşlə təmin edilənlərin hər biri ilə əmək müqaviləsi bağlanıb. Proqram əsasında işlə təmin edilmiş şəxslərin 1 il ərzində əməkhaqlarının bir hissəsini Dövlət Məşğulluq Agentliyi maliyyələşdirir.

Within the framework of the “Co-financing of employees’ wages with employers” programme implemented by the State Employment Agency under the Ministry of Labour and Social Protection of the Population, 1,504 individuals were employed during the first 10 months of 2025.
During the reporting period of the current year, cooperation has been established with nearly 400 additional employers, and contracts have been signed with them. Under these contracts, employment has mainly been provided for individuals belonging to socially vulnerable groups.
An employment contract has been concluded with each person employed under the programme. Based on the programme, the State Employment Agency finances a portion of the wages of the employed individuals for one year.