Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində Dövlət Sosial Müdafiə Fondunun (DSMF) gəlirləri bu ilin birinci yarımilində proqnozla müqayisədə 5 faiz və ya 197 milyon manat çox olmaqla 4 milyard 295 milyon manat təşkil edib.
Fondun gəlirləri tərkibində məcburi dövlət sosial sığorta daxilolmaları proqnoza nisbətən 6 faiz və ya 199 milyon manat artaraq 3 milyard 432 milyon manat olub.
Yanvar-iyun aylarında DSMF-nin xərcləri isə 4 milyard 124 milyon manat təşkil edib ki, bu da ötən ilin müvafiq dövrünə nisbətən 10 faiz və ya 380 milyon manat çoxdur.

Social indicators of the first half of the year
In the first half of this year, the State Social Protection Fund (SSPF) under the Ministry of Labor and Social Protection of the Population brought in 4 billion 295 million manat, which is 197 million manat, or 5%, more than anticipated.
Compulsory state social insurance receipts within the Fund's revenues increased by 6 percent or 199 million manat compared to the forecast and amounted to 3 billion 432 million manat.
From January to June, the SSPF's expenditures reached 4 billion 124 million manat, reflecting an increase of 10 percent or 380 million manat compared to the same period last year.