Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində Dövlət Tibbi-Sosial Ekspertiza və Reabilitasiya Agentliyi tərəfindən bu ilin ilk rübü ərzində əlilliyi olan şəxslərə 29,4 min reabilitasiya vasitəsi verilib.
Onlardan 2,1 mini təkərli oturacaq (o cümlədən 38-i mühərrikli təkərli oturacaq), 674-ü aşağı və yuxarı ətraf protezi, habelə 282-si eşitmə aparatı, 1,3 mini əsa, qoltuqaltı və dirsəkaltı ağac olub.
Həmçinin əlilliyi olan şəxslərə 883 cüt protez və 1,3 min cüt ortopedik ayaqqabı, 114 korset və s. reabilitasiya vasitələri təqdim olunub.
Yanvar-mart aylarında ümumilikdə 4,5 min nəfər əlilliyi olan şəxs reabilitasiya vasitələri ilə təmin edilib.

In the first quarter of this year, the State Medical-Social Expertise and Rehabilitation Agency under the Ministry of Labour and Social Protection of Population provided 29,4 thousand rehabilitation aids to persons with disabilities.
Among them, 2,1 thousand were wheelchairs (including 38 motorized wheelchairs), 674 were prosthetics for lower and upper limbs, 282 were hearing aids, and 1,3 thousand were canes, crutches, and elbow crutches.
Additionally, 883 pairs of prosthetics, 1,3 thousand pairs of orthopedic shoes, 114 corsets, and other rehabilitation aids were provided to persons with disabilities.
Between January and March, a total of 4,5 thousand individuals with disabilities received rehabilitation aids.