Əmək və əhalinin sosial müdafiəsi naziri Anar Əliyev və Bərdə Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı Vidadi İsayev özünüməşğulluq proqramı çərçivəsində rayon sakinləri Hacıyev Ramil Fuad oğlu və İsmayılov İlham Yediyar oğlu üçün qurulmuş kiçik təsərrüfatlara baxış keçiriblər.
Özünüməşğulluq proqramının dəstəyi ilə aktivlər verilməklə R.Hacıyev üçün foto atelye, İ.İsmayılov üçün isə maldarlıq təsərrüfatı üzrə kiçik təsərrüfatlar qurulub.
Onlar işsiz və işaxtaran şəxslərin kiçik biznesə çıxışına imkan yaradılması, öz təsərrüfatlarını yaratmaları üçün göstərilən dəstəyə görə dövlətimizin başçısına minnətdarlıqlarını ifadə ediblər.
Qeyd edək ki, ötən dövrdə özünüməşğulluq proqramı çərçivəsində Bərdə rayonunda 2808 şəxs üçün kiçik təsərrüfatlar qurulub.
DOST İnklüziv İnkişaf və Yaradıcılıq Mərkəzinin Qarabağ “DOST Evi” filialına da baxış olub. Burada həssas qruplardan olan şəxslərin yaradıcılıq potensialının inkişaf etdirilməsi üçün yaradılmış şəraitlə tanış olublar.

Minister of Labour and Social Protection of Population Anar Aliyev and Head of Barda District Executive Authority Vidadi Isayev visited small businesses established for local residents Ramil Fuad oglu Hajiyev and Ilham Yediyar oglu Ismayilov within the framework of the self-employment programme.
With the support of the programme, assets were provided to create a photo studio for R. Hajiyev and a livestock farm for I. Ismayilov.
They expressed gratitude to the Head of State for the support that enables unemployed and job-seeking individuals to start small businesses and create their own enterprises.
It should be noted that within the framework of the self-employment programme, 2,808 small businesses have been established in Barda district to date.
A visit was also made to the Karabakh branch of the DOST Inclusive Development and Creativity Center’s “DOST House”, where facilities created to support the creative potential of people from vulnerable groups were observed.