Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin imzaladığı yeni Sərəncamlarla “Azərbaycanın Milli Qəhrəmanı” adı verilmiş Teymurov Pəncəli Nurməmməd oğlunun və Qurbanov Vaqif Bəxtiyar oğlunun ailə üzvlərinə Prezidentin aylıq təqaüdü təyin edilib.
Hər iki şəhid qəhrəmanımızın ailə üzvlərinə təqaüd təyinatı onların müraciətinə və hər hansı sənəd təqdim etməsinə ehtiyac olmadan, təqaüdə hüquq yaranan anda elektron sistem üzərindən proaktiv qaydada aparılıb.
Prezidentin aylıq təqaüdü (2000 manat) Milli Qəhrəmanlarımızın özlərinə, şəhidlik zirvəsinə ucalmış Milli Qəhrəmanlarımızın isə ailə üzvlərinə təyin olunaraq ödənilir.

Under new Orders signed by the President of the Republic of Azerbaijan, Ilham Aliyev, the family members of Penchali Nurmammad oglu Teymurov and Vagif Bakhtiyar oglu Gurbanov, who were awarded the title of “National Hero of Azerbaijan,” have been granted the Presidential monthly stipend.
The stipend was assigned proactively through the electronic system at the time the entitlement arose — without requiring any application or submission of documents from the family members.
The Presidential monthly stipend (2000 AZN) is granted and paid to the National Heroes themselves and, in the case of fallen heroes, to their family members.