Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində Dövlət Məşğulluq Agentliyi ilə Mərakeş Krallığının İqtisadi İnklüzivlik, Kiçik Biznes, Məşğulluq və Bacarıqlar Nazirliyinin tabeliyində fəaliyyət göstərən Məşğulluğun və Bacarıqların Təşviqi üzrə Milli Agentlik arasında əməkdaşlıq üzrə 2025–2026-cı illəri əhatə edən Fəaliyyət Planı imzalanıb.
Fəaliyyət Planının imzalanma mərasimi Ümumdünya Məşğulluq Xidmətləri Assosiasiyası (WAPES) tərəfindən Kot-d'İvuar Respublikasının Abican şəhərində keçirilən Dünya Konqresi çərçivəsində baş tutub.
Qarşılıqlı əlaqələrin və birgə fəaliyyətin təkmilləşdirilməsi məqsədilə imzalanan Plan aktiv məşğulluq tədbirləri, məşğulluq xidmətlərinin rəqəmsallaşdırılması peşə hazırlığı, işsiz şəxslərin, xüsusilə gənclərin məşğulluq imkanlarının artırılması və karyera məsləhəti xidmətlərinin göstərilməsi istiqamətində əməkdaşlığı nəzərdə tutur.
Əməkdaşlıq çərçivəsində iki qurum arasında qarşılıqlı tanışlıq səfərlərinin, birgə tədbirlərin təşkil edilməsi nəzərdə tutulur.

An Action Plan covering the years 2025–2026 has been signed between the State Employment Agency under the Ministry of Labour and Social Protection of Population of Azerbaijan and the National Agency for the Promotion of Employment and Skills under the Ministry of Economic Inclusion, Small Business, Employment, and Skills of the Kingdom of Morocco.
The signing ceremony of the Action Plan took place within the framework of the World Congress organized by the World Association of Public Employment Services (WAPES) in Abidjan, Côte d'Ivoire.
The Plan, aimed at improving mutual relations and joint activities, includes cooperation in the areas of active employment measures, digitalization of employment services, vocational training, increasing employment opportunities for unemployed individuals, particularly youth, and providing career counseling services.
The cooperation also envisions reciprocal familiarization visits and the organization of joint events between the two agencies.