Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində Sosial Xidmətlər Agentliyinin sosial sifarişləri çərçivəsində respublikanın 6 şəhər və rayonunda ahıllar üçün günərzi qayğı mərkəzləri fəaliyyət göstərir.
Bakı, Gəncə, Sumqayıt şəhərlərində və Lənkəran, Qazax və Tovuz rayonlarında yerləşən bu mərkəzlərdə tənha ahıllara sosial-məişət, sosial-psixoloji, sosial-hüquqi və sosial-mədəni xidmətlər göstərilir.
Əmək qabiliyyətli ailə üzvləri ilə birgə yaşamayan 200-ə yaxın ahıl günərzi qayğı mərkəzlərinin xidmətləri ilə əhatə olunur.

Within the framework of social orders of the Social Services Agency under the Ministry of Labour and Social Protection of Population, daycare centers for older persons operate in 6 cities and districts of the republic.
These centers, located in the cities of Baku, Ganja, Sumgayit and the districts of Lankaran, Gazakh and Tovuz, provide social-domestic, social-psychological, social-legal and social-cultural services to older people living alone.
Nearly 200 older individuals who do not live with able-bodied family members are covered by the services of the daycare centers.