Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində Sosial Xidmətlər Agentliyinin ötən ilin avqust ayında Ağdamın Quzanlı qəsəbəsində fəaliyyətə başlayan Sosial Xidmət Mərkəzində həssas kateqoriyadan olan 100-dən çox şəxs sosial xidmətlərdən yararlanıb.
Mərkəzdə əlilliyi olan uşaqlarla yanaşı, zorakılığın müxtəlif növlərinə məruz qalmış, sosial xidmətə ehtiyacı olan şəxslərə, eləcə də repatriasiya edilmiş şəxslərə sosial reabilitasiya xidmətləri göstərilir.
Xüsusi qayğıya ehtiyacı olan uşaqlar psixoloji, pedaqoji, loqopedik və aktiv terapiya xidmətlərinə cəlb edilirlər. Həmçinin onların asudə vaxtlarının səmərəli təşkili, eləcə də sosial adaptasiyası məqsədilə bir çox fəaliyyətlər təşkil edilir. Uşaqların valideynləri isə valideyn bacarıqlarının artırılması istiqamətində təlimlərdə və qrup terapiyalarında iştirak edirlər.
Agentliyin ölkə üzrə 5 sosial xidmət mərkəzi (Abşeron, Sabunçu, Nərimanov, Yasamal, Ağdam) və bir sosial xidmət kabineti (Sumqayıt şəhəri) fəaliyyət göstərir. Bu mərkəzlərdə göstərilən xidmətlərdən yararlanmaq istəyən şəxslər Sosial Xidmətlər Agentliyinə və Agentliyin müvafiq filiallarına müraciət edə bilərlər.

More than 100 individuals from vulnerable groups have benefited from social services at the Social Service Centre of the Social Services Agency under the Ministry of Labour and Social Protection of the Population, which began operating in the Guzanli settlement of Aghdam in August last year.
The Centre provides social rehabilitation services to children with disabilities, individuals subjected to various forms of violence, persons in need of social services, and repatriated individuals.
Children requiring special care receive psychological, pedagogical, speech therapy, and active therapy services. Various activities are also organized to ensure the effective use of their leisure time and support their social adaptation. Parents of these children participate in training sessions and group therapies aimed at improving parenting skills.
The Agency currently operates five social service centres across the country (Absheron, Sabunchu, Narimanov, Yasamal, and Aghdam) and one social service office in the city of Sumgayit. Individuals wishing to benefit from these services may apply to the Social Services Agency or its relevant branches.